V sobotu jsme byli na návštěvě u našeho psího "synka" Fredyho (Bodie Ora Amiko) a byli jsme hrozně překvapení, jak vyrostl ! Je to velký silný pes, má silné tlapy a krásnou psovskou hlavu po tatínkovi. Vzali jsme sebou naše holky, máma Axina i babička Šerina na něj byly hodné, umravnily ho jen občas. Bylo hezké počasí a návštěva se vydařila, stala se z ní rodinná sešlost a dostali jsme i domácí štrůdl a čaj. Jsme moc rádi, že se má Fredík dobře amají ho rádi. Společnými silami jsme nafotili i postoj a nejspíš se potkáme na jaře i na nějaké výstavě.

Fotky: cmert.rajce.idnes.cz/Fredik/

Po delší době jsme jeli na mezinárodku do Prahy a to hlavně kvůli naší štěněcí holčičce Blondie, která tam měla premiéru a její nová rodina taky. My jsme jeli s Axinou bez velkých ambicí, jen do počtu, protože je po štěňatech stále vypelichaná a teď jí vylínal i ocas. Začali jsme neskutečnou dopravní zácpou v Praze, poslední úsek k výstavišti jsme jeli třičvrtě hodiny. Dál už to pokračovalo normálně, čekání a čekání až na nám přijde řada. Pozdravili jsme se s Blondie, oblízala nás, táhla za ruku jako babička Cherryl a válela se na zádech jako máma Axina. Pak Blondie nastoupila ve třídě štěňat, v den výstavy jí bylo přesně 5 měsíců, moc jim to s paničkou šlo, Blondie se v hale vůbec nebála a získaly krásné druhé místo VN2 a hezký posudek od švédského rozhodčího. Doufáme, že je to povzbudilo k dalším výstavám. Axina dostala podle očekávání VD 3 a v posudku má "pro dnešek bez srsti".

V neděli jsme vyrazili po delší době na výstavu - naši oblíbenu Doubravku, což je malá, přímo rodinná výstava s příjemnou atmosférou. Počasí se vydařilo a popovídali jsme s kamarády přes goldeny - Lenkou www.apraxia-felon.com/ s Demi, Luckou neposlusnestene.wz.cz/home.html se svým odchovem D a s Janou www.shagyaarab.com/cz/bassethound-chs-grand-grades/s basety. Naše holky nezklamaly, Cherryl má V2 ve třídě oteřené a Axina oblastního vítěze, moc nás holky potěšily, protože se pořád umí pěkně předvést a i když je Axina po štěňatech vylínaná, postavu má hezkou. Kamarádky byly taky úspěšné, Lenky Demi byla nejlepší mladý jedinec výstavy, Jany Enya oblastní vítěz. V odpoledních soutěžích měla nastoupit pětiletá vnučka Adélka s Axinou, loni už si to zkoušely, ale Áďa onemocněla, je to škoda, zase holt příští rok. Ale v rodině se našel náhradník, 12letý Oliver, který nastoupil ve druhé kategorii dětí, a na to, že s Axinou cvičili asi třikrát a byla to jeho první výstava, získal krásné druhé místo, veliký pohár a plnou tašku dárků. Byl to moc pěký den, jen škoda, že se každým rokem účastní méně psů, ale stejně jsme vždycky až na konci od "Z" a feny.

Fotky: cmert.rajce.idnes.cz/oblastka_Dobravka_2015/

V úterý jsme byli  s Axinou a Šerinou navštívit brášku Axiny Arguse, udělali jsme si procházku k řece, jak jinak v takovém vedru. Psi se hned nahrnuli do vody, Úhlava byla pěkně čistá a studená, balo to moc příjemné. Argus nechtěl do hluboké vody, ale nakonec se nechal přemluvit a s drobnou dopomocí a piškotovým dopingem plaval a nosil pešíka. Axina se Šerinou jsou praví vodníci, byly ve vodě pořád a muslei jsme je odhánět, aby Argusovi nebraly aport, tak jsme jim házeli do vody kamínky, až jsme přeložili asi polovinu říčního dna, klacky nepočítaje. Argus je pěkný a poslušný pejsek a domluvili jsme si s jeho paničkou zase někdy procházku. cmert.rajce.idnes.cz/Plavani_s_Argusem/

Dneska nám odešel pejsek do nové rodiny, fenka šla už minulou neděli, tak jsme zůstali sami  s Axinou a Šerinou a je nám trochu smutno. Štěňata už hodně zlobila, máma už je odháněla od kojení, ale stejně nám chybí. Útěchou je, že se mají ve svých rodinách dobře a mají je rádi. Oba nejsou daleko, jeden asi 70 a druhý jen 30 kilometrů od nás, tak se občas uvidíme, to jsme moc rádi, že uvidíme, jak rostou. Prostě jsou to naše děti. Pejsek se bude jmenovat Fredy, tak jsme na něj už 14 dní volali novým jménem a už na to slyší a hlavně rozumí slovu piškot.

cmert.rajce.idnes.cz/Stenatka_B_9_tydnu/

To nám to utíká, už máme 6 týdnů. Jíme už suché granulky, radši než namočené a zapíjíme mlíčkem, máma nás pořád nechá.Babička Cherryl už si začíná se štěňaty hrát, hlavně usměrňovací výchovné hry, úžasné pozorovat jak vezme celou jejich hlavu jemně do tlamy. V sobotu jsme byli na návštěvě u Lenky v CHS Apraxia Felon a vzali jsme štěňata sebou na focení postojů. Clara (Malorca Misantos) si ani nevšimla, že jí přibyly nějaké děti a naše štěňata se hned začlenila do skupiny. Přijela Lenka, majitelka táty obojích štěňat Rockyho (Bonett Bride to Dorado Blanco), s Magdou a obětavě stavěly a fotily všechna štěňata. Bylo vedro a byla to docela fuška, protože někteří (jako třeba Blondie Ora Amiko) stávkovali a nechtěli stát ani na šunku a paštiku !! Od holek obdivuhodný výkon. Další do party přibyla Lucka z CHS Neposlušné štěně s 4 měsíční Dakotou, která byla z toho množství štěňat nesvá. Na závěr nám Lucka upletla pro psy fleecové copany na přetahování, našim psům s moc líbí a hlavně si s nimi hraje bába Cherryl.

Foto: cmert.rajce.idnes.cz/Stenatka_B_6_tydnu/

Včera bylo štěňátkům 5 týdnů, začala jíst rozmočené granule bez zaváhání, ale mlíčko si dávají pořád hojně, máma se trpělivě nastavuje. Začala taky "chodit ven", v bedně už nechtějí být, vyjou a ječí a když je dáme na zem do haly nebo ven, okamžitě přestanou a zkoumají nové obzory. Perou se s dekou, okusujou nohy židle, mříže kolem kamen nebo dlaždičky a dveře. Zatím ještě mají malé zoubky a škody jsou neznatelné, ale bude hůř. A jsou hrozně rychlá, v trávě běhají jako čamrdy, musíme chodit opatrně a koukat pod nohy. Bába Cherryl na štěňata vrčí, couvá před nimi a nechce si hrát, protivka.

Včera jsme Axinu a Cherryl vzali na malou procházku samotné a obě si to moc užily, akorát za tu dobu co byla Axina březí a máme šťaňata trochu zvlčily a moc neposlouchají. Dneska jsme měli milou návštěvu, kamarádku Katku se psy - tátou Axiny Daggim a tetkou všetečkou Miou, socializace pejsků není nikdy dost, psí mravy je my nenaučíme. Štěňata se dospěláků vůbec nebála, naivně hledala mlíčko u Daggiho a chtěla si hrát se všemi. Daggi je mírný a štěňata starostlivě očuchával a olizoval, Mia radši neúnavně aportovala a v klidu ležela nejdéle 29 vteřin. Fotky zde: cmert.rajce.idnes.cz/Stenatka_B_5_tydnu/

Dneska to jsou čtyři týdny, co se štěňátka narodila. Mají teď přibližně 3 kila osmdesát, už nejdou vážit na kuchyňské váze, protože se tam prostě nevejdou. Koupili jsme krásnou dózu na potraviny na vážení, už druhou velikost, ale už je jim taky malá, zkoušela jsem vážit holku, ale trčely jí nožičky ven z krabice a pak jsem jí nemohla z té krabice vyndat, jak tam byla zapasovaná a musela jsem jí vyklopit jako bábovku. Další pokus byl na osobní váze se štěnětem v náručí, takže ty váhy jsou pouze přibližné.Štěňata si už krásně hrajou, jsou zvědavá a umí vrčet a štěkat, až se toho vždycky sama leknou. A už taky mají pěkné zoubky, na našem nose je to pěkně cítit. Axina se příkladně stará, už kojí i vestoje a pořád po nich uklízí, bobek zahlédneme jen vzácně. Jsou pořád v suchu, dečky drybed-ky jsou bezvadné, máme pod nimi povlaky a to se člověk diví, jak jsou za den těžké a nacucané. Nejnovější fotky: cmert.rajce.idnes.cz/Stenatka_B_4_tydny/

Hrozně to utíká, štěňatům už jsou 3 týdny. Minulý týden jsme prvně odčervili- pastu Banmith slupla bez problémů. Včera se přijeli podívat budoucí majitelé Blondie, sympatická rodina s dvěma kluky, už se na ní těší. Doma mají starší fenku goldenku, takže jsme bez starosti, bude se mít dobře. Dneska přišly na návštěvu kamarádky Lenka (CHS Apraxia Felon www.apraxia-felon.com/) a Lucka (CHS Neposlušné štěně neposlusnestene.wz.cz/home.html) se psy - 10 měsíční Demi Moore a 3 měsíční Dakotou. Dostali jsme dárečky a taky objednané nové dečky drybedky, tak jsme štěňatů hned udělali nový modrý pelíšek. Bylo hezky, tak jsme mohli být na zahradě, Daki se za chvilku osmělila a velkých psů se nebála a pak si vlezla i ke štěňatům do porodní bedny - správná socializace pro všechny. Axina je přátelská ke všem, ale Cherryl jako domácí nejstarší chvíli vrčela na Demi, pak si tyhle dvě spolu začaly hrát a přetahovat a honit a vyřádily se do sytosti až málem převrátily stůl. Vyfotili jsme skupinové foto a postoje, povídali a pěkně rychle nám to uteklo. Fotky: cmert.rajce.idnes.cz/Stenatka_B_3_tydny/

Štěňata rostou jako z vody, už mají obě 2 kila, pěkní cvalíci. Vidí, čile lezou a holka už překonala okraj porodní bedny, musíme ho zvýšit.

cmert.rajce.idnes.cz/stenatka_B_2_tydny/


 
Tvorba stranek pro chovatele