Hurá, máme OVVR-ka ! Včera jsme neskutečném vedru absolvovali zkoušky vrozených vloh retrívrů nezbytných k uchovnění feny. V malebném prostředí údolí řeky Ohře a okolních kopců jsme nejdřív čekali, až přijde na řadu naše skupina - bylo tam celkem 26 psů ve dvou skupinách, na zahrádce restaurace kempu Na špici bylo naštěstí příjemně. No a pak jsme šli na to, jeli jsme k nedalekému rybníku, páníček musel zůstat v autě. První disciplína povaha šla výborně. Další disciplína - chování po výstřelu Daisy rozhodila hned po první ráně, my byli na řadě osmí a přestože jsme pravidelně chodili na brokovou střelnici trénovat, střelbu řešila a byla nervózní, pořád táhla zpátky za páníčkem. Tam jsme ztratili 1 bod. Nos a slídění výborné, aport jsme museli opravovat - spárek nepřinesla, ten neznala, ale pešíka pak přinesla vzorně. Chůze u nohy nás stála taky mínus 1 bod - cesta tam dobrý, ale zpátky už zase nabírala tedence utéct a předbíhala se. Pak už byla naděje, že to doděláme, byl aport z vody, Daisy se ochotně vydala za aportem, ale pak jsem to zkazila já, ve snaze, aby aport neupustila, jsem jí ho sebrala předčasně, nebyla ještě na břehu, takže mínus 2 body. Ale máme to, byli jsme sedmí z 11, ještě den předtím jsem nevěřila, že to uděláme. Byly to hrozné nervy a vedro úmorné. Na závěrečném vyhlášení všichni psi dostali diplom a plyšáka. Dnes - 8.8. byla krajská výstava v Rokycanech - máme V2, takže jsem připravila a zítra pošlu žádost o uchovnění a pak už doufám budou jen samá pozitiva.
čekání před akcí..


